Bebeğiniz için en güzel battaniyeler

0
156

Yeni doğan bebekler çok güzellerdir ve de bir o kadar narinledir. Bu nedenle de bebekleri iyi korumak çok önemlidir. Yeni doğan bebeklerin üşüterek hasta olmalarını engellemek için  her zaman onları bir battaniye ile sarmak  gerekir. Bebek battaniyeleri farklı boyutlarda,  tasarımlarda, dokularda ve renklerde olabilir. Battaniye üretiminde kullanılan ana hammaddeler pamuk, yün, akrilik ve polyester olarak sıralanabilir.

Bebek battaniyesi alırken;

  • Terlemeye yol açan,
  • Bebeğinizin ağzına girecek veya boynuna dolanacak aksesuar bulunan,
  • CE belgesi olmayan
  • Plastik maddeler içeren
  • Bebeğinizin cildinde alerjiye neden olacak içeriğe sahip

ürünlerden ve battaniyelerden kaçınılmadır. Bunlar genel olarak tercih edilmezler.

En çok tercih edilen bebek battaniyesi türlerini inceleyecek olursak;

POLAR BATTANİYELER

Polar battaniyeler bebekleri soğuktan koruma özelliğine sahiptir. Yumuşak bir dokusu vardır bu nedenle de bebeğinizin kendisini rahat hissetmesini sağlayacaktır. Polar battaniyeler nispeten daha ucuz olduğu için renk ve model konusunda geniş bir yelpazeye sahiptir. Ayrıca üzerine baskı yapılabildiğinden cazip hale gelmektedir.

ÖRGÜ BATTANİYELER

Örgü battaniyeler genellikle el yapımı olarak tercih edilmektedir. Bu battaniyelerin yapımında kullanılan ipin yün olması hava geçişlerini kolaylaştırmakta aynı zamanda da terlemeyi önlemektedir. Eğer bebeğinize özel bir battaniye olsun istiyorsanız istediğiniz bir modeli istediğiniz özelliklerde sahip olmanız mümkün olabilir. Hatta kendi el becerinize güveniyorsanız bebeğiniz için en güzel battaniyeyi kendiniz yapabilirsiniz.

PAMUKLU BATTANİYELER

Pamuklu tekstil ürünlerinin en sağlıklı tekstil ürünleri arasında kabul edildiği bilinmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus ürünün organik pamuktan üretilmiş olmasıdır. Sentetik elyaftan üretilen ürünler ucuza mal edilmeleri, yıkama kolaylığı nedeniyle tekstil sektöründe üretici tarafından tercih edilmektedir. Ancak bu ürünlerin üretiminde çeşitli kimyasalların kullanılması sağlık açısından bazı olumsuz etkilere neden olabilmektedir. Bu nedenle konu bebeğimiz olduğundan battaniye seçiminde sentetik karışımlardan mümkün olduğunca uzak durulması gerekmektedir. Pamuklu battaniyeler nispeten biraz ince olduğundan kış aylarında yeterli derecede ısıtmayacağı düşünülse de yapısı gereği içerideki sıcak havayı muhafaza ettiğinden  ısı kaybı yaşanmayacaktır. Bebeğiniz hem rahat hem de sağlıklı bir uyku uyuyacaktır.

En çok tercih edilen bebek battaniye modelleri;

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.