Çeyizlik lif

0
117
çeyizlik lif yapılışı

Çeyizlere koyulan örgü lif modellerinin normal modellerinden en büyük farkı diğer liflere oranla yapılışlarının zor olması ve buna paralel olarak görünüşlerinin daha güzel olmasıdır. İnsanlar çeyizlik lifleri yaparken zorlandığından dolayı resimli anlatımlı olarak çeyizlik lif yapılışı sayfamıza eklendi. Bu sayede çeyizinde lif eksiği olan kişiler çeyizlik lif yapılışı hakkında bilgi aldıktan sonra bu lifi örüp çeyizlerindeki eksikleri giderebilir. Liflerin bu kadar çok örülmesindeki en büyük neden hazır olarak satılan liflere oranla daha hijyenik olmalarıdır çünkü lifleri yaparken kullanmış olduğumuz iplikler doğal bir şekilde üretilir. İplikler doğal olduğundan dolayı da vücudumuzu keselediğimizde herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmayız. Bu yüzden hazır lifleri alıp kullanmak yerine kendi lifinizi kendinizin örmesine tavsiye ederim.

Anlatımlı lif modelleri arasında yer alan çeyizlik lif modeli özellikle liflerin çeyizlere koyuluyor olmasından dolayı en çok rağbet göreceğine inandığım lif modellerinden birisidir. Tabii ki sizleri sadece bir lif örneği ile sınırlı tutmak anlamsız olacaktır. Bu yüzden elimizden geldiğince sizlere daha farklı lif modellerini de sunarak çeyizlerinize koyabileceğiniz farklı lif örneklerini sunmaya çalışacağız. Bu lif örneklerine de bu sayfamızdan ulaşabileceksiniz. Ayrıca web sitemizde yer alan örgü lif kategorisindeki lif modellerinin de büyük bölümü çeyizlere koyulabilir. Sayfamızdaki modelleri beğenmeyecek olursanız bu kategori içerisindeki liflere de bakmanızı tavsiye ederim.

Çeyizlik lif nasıl yapılır ?

Yapılışı hakkında resimli anlatımlı olarak bilgi verdiğimiz çeyizlik modelinde tek renkli iplikler kullanılmıştır. İp değişikliği yapılmadığından ve düz bir şekilde örüldüğünden dolayı temel seviyede dahi örgü bilgisi olan kişilerin bu lifi kolay bir şekilde yapacağını düşünüyorum. Çeyiziniz için lif yapacaksınız pembe, mor, kavuniçi gibi renkleri seçmenizi tavsiye ederim çünkü çeyizler hayalleri süsleyen örgülerdir. Hayallerinizi canlı tutmanız duygularınızın da canlı kalmasını sağlayacaktır. Bu yüzden yapmış olduğunuz örgülerin can alıcı renklerden oluşması daha mantıklı olacaktır. Bu lifleri yapmak için gerekli olan malzemeler hazırlandıysa resimli anlatımı baz alarak gelin lif modelini birlikte yapmaya başlayalım.

Çeyizlik lif model örnekleri :

çeyizlik lif yapılışı

çeyizlik lif yapılışı

çeyizlik lif yapılışı

çeyizlik lif yapılışı

çeyizlik lif yapılışı

çeyizlik lif yapılışı

çeyizlik lif yapılışı

Lif modeli her ne kadar düz bir örgü stili kullanılarak örüldüğünden dolayı sade kabul edilse de lifin örülmesinde kullanılan örgü tekniği sayesinde hiçbir işleme olmamasına rağmen bu çeyizlik lif modelinin güzel göründüğünü söylemek mümkündür. Ben sadeliği sevmiyorum benim için hareketli örgüler her zaman daha ilgi çekicidir diyorsanız bu lifinin üzerine çeşitli desenler işleyebilir ya da life kenarlıklar yaparak lifin daha farklı bir görünümde olmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum tamamen sizlerin tercihidir ancak çeyizlerinizde düz bir şekilde örülmüş olan bir çeyizlik lif örneğinin de olması gerektiğini belirtmek istiyorum.

PAYLAŞ
Sonraki İçerikBu lif modelleri çok beğenilecek

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.