Çocuk hırkaları

0
2400
çocuk hırkaları modelleri

Çocuklar biz yetişkinlere göre soğuktan daha fazla etkilenirler. Bu yüzden çocukları soğuktan korumak için örgü giysiler daha fazla yapılır. Örgü çocuk hırkaları da vazgeçilmeyen çocuk örgü giysilerinden birisidir. Her kış soğuklar kendisini gösterince biz bayanlar şişe, tığa, ipe daha fazla sarılarak çocuklarımız için yeni şeyler örmeye çalışırız. Örgü çocuk hırkaları da bunlardan birisi olsa da birçoğunuz örgü konusunda bilgili olmadığından dolayı sürekli olarak sıradan kabul edilen örgü hırkaları yapmaktasınız. Bu gidişe bir son vermek için yeni moda çocuk hırkaları arasında yer alan modellerin yapılışlarını sizlere anlatmaya karar verdik. Bu sayede hepiniz çocuğunuza kışı sıcak bir şekilde geçirsin diye hırka örebileceksiniz.

Örgü çocuk hırka modelleri

Her ne kadar çocukları soğuktan korumak için hırka örüyor olsak da aslında birçoğumuz modaya ayak uydurmak için bu örgüleri yapıyoruz. Farklı olan şeyler her zaman ilgi gördüğü için ister istemez yeni tasarımlar yapıyoruz. Bu yeni yapılan hırka tasarımları da bir süre sonra popüler hale geliyor. İşte bu popülerliği herkese yaymak için sizlere örgü çocuk hırka modelleri sunulmaktadır. Bu hırka modellerini beğenecek olursanız resimlere bakıp örnek çıkarabilirsiniz

Örgü çocuk hırka modelleri arasında elbette zaman içerisinde yeni hırka modelleri eklenecek. Bu sayede günün modasını yansıtan bir sayfa oluşturmuş olacağız. Temel düzeyde örgü bilginiz varsa bu hırkaları rahatlıkla yapabilirsiniz çünkü genelde düz örgü teknikleri kullanılıyor. Hırkaları canlandıran şeyler cepler, düğmeler ve desenlerdir. Yani düz bir hırkaya ekstra şeyler katarak günümüz modasına uydurmak gayet kolaydır. Bu özellikle çocuk hırkaları arasında yer alan modellerde sıklıkla yapılan bir şeydir.

Anlatımlı çocuk hırkaları

Çocuk hırkaları genelde kapşonlu olur. Yapılışı anlatımlı olarak sunulan kapşonlu çocuk hırkası bulmakta gerçekten de zorlandık. Sürekli olarak düz çocuk hırkaları paylaşıldığı için yapılan anlatımlar genelde düz hırkalarla alakalı. Bu yüzden elimize yapılışı ile alakalı video anlatımı bulunan çocuk hırkaları geçtiği için bunları sizlerle paylaşma gereği duyduk. Reglan kollu ve kapşonlu hırka modeli olarak geçen bu çocuk hırkasını yaparken tek renk iplik kullanılmaktadır. Modelde yer alan desenler güzel olduğu için farklı renkteki iplikleri kullanmaya gerek yok. Bu modelde kendisini gösteren bir diğer şey hırkada kullanılan düğmelerdir. Bu yüzden düğme seçimine dikkat etmenizde fayda var.

anlatımlı çocuk hırkaları

Erkek çocuk hırka modelleri yapılışı

Yapılışı hakkında bilgi verilen çocuk hırkaları genelde kız çocuklar için oluyor. Bu yüzden bizler erkek çocuk hırka modelleri bulurken gerçek anlamda zorlanıyoruz. Örgü dünyasında gerçekten de erkekler için bir eksiklik söz konusu. Bu yüzden sizlere erkek çocuk hırka modelleri yapılışı hakkında bilgi vereceğiz. Kısmen de olsa bu eksikliği bu sayede gidermeye çalışacağız.

Kız çocuk örgü hırka modelleri anlatımlı

Kız çocuklar için yapılan örgü hırka modelleri genelde anlatımlı olarak paylaşılır. Son zamanlarda da örgü dünyasını yeni olarak nitelendirilebilecek türden anlatımlı kız çocuk hırkaları dahil oldu. Büyük bölümünü beğendiğimiz için de bu hırkaları bizler yapmaya başladık. Örgü hırkalar ile alakalı en yeni örgüler ve örgü teknikleri sizlere aktarıldığı için bu bağlamda yeni bir hırka modelinin nasıl yapıldığını ele alacağız.

kız çocuk hırkası

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.