Kesme şeker bebek battaniyesi

0
1158
küp şeker bebek battaniyesi

Tığ işi bebek battaniyeleri arasında yer alan Tunus işi küp şeker bebek battaniyesi birden fazla renkte ipliğin kullanıldığı bir bebek battaniyesi modelidir. Tunus işi küp şeker bebek battaniyesi yapılışı bu bebek battaniyesinde kullanılan örgü teknikleri bilinmediğinden dolayı video anlatımlı olarak sayfamıza eklendi. Bazı yerlerde Afgan bazı yerlerde ise Tunus işi olarak geçen bu bebek battaniyesini beğendiyseniz video anlatımı inceleyerek ilgili bebek battaniyesini yapabilirsiniz.

Küp şeker bebek battaniyesi nasıl yapılır ?

Bu bebek battaniyesinde 2 ila 3 farklı renkte ipliği kullanabilirsiniz. Modelde daha fazla renkte iplikler de kullanılabilir. Eğer çok fazla artan ipliğiniz varsa bu battaniyeyi yaparken bu ipleri de değerlendirebilirsiniz. Tunus işi örgü tekniklerini bilmeyenler bu bebek battaniyesi modelini yaparken zorlanacaktır. Örgü tekniği öğrenmek için vaktiniz yoksa ve bir bebek battaniyesi yapmak istiyorsanız kasnakta ponponlu bebek battaniyesi sayfasında yer alan modeli de inceleyebilirsiniz.

Bu modelin üzerinde baklava desenini andıran kare şeklinde desenler bulunduğu için bu modeli küp şeker bebek battaniyesi adını verdik. Battaniyedeki örneği incelerseniz aşırı derecede sıkı bir örgü olduğunu görürsünüz. Sıkı örgüler soğuktan kişiyi daha iyi korur ancak yapımı biraz uzun sürer. Bu yüzden hazırlıklı olmanızda fayda var.

Tunus işi örgüler Afganistan bölgesinde yer alan bayanların zaman içerisinde geliştirmiş oldukları örgülerdir. Sizlerin de bildiğiniz gibi Afgan halkı ile uzun yıllardan beri etkileşim içerisindeyiz. Bu etkileşim sayesinde onların yaptıkları bizlere bizim yaptıklarımız da onlara geçmiş durumda. Bu yüzden Afgan işi örgüleri kendi örgülerimiz gibi benimsememiz gayet doğaldır. Afgan örgü teknikleri diğer klasik örgü tekniklerine göre biraz farklıdır ve birçok bayan bu örgü tekniklerini bilmez. Bu yüzden ilerleyen günlerde sizlere bu örgü tekniklerinin nasıl yapıldığını da anlatacağız.

küp şeker bebek battaniyesi

Küp şeker bebek battaniyesi yapılışı

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.