Nohut tarlası örgüsü

0
451
nohut tarlası örneği

Nohuda benzeyen kabartılı desenlerin bulunduğu nohut tarlası örgü modelini çok seveceksiniz. Özellikle Rusya’da çok sevilen bir örgü modeli olan nohut tarlası örgü modeli kesinlikle bebek örgülerinde kullanmak için uygundur. Modelde hiç delik yer almadığı için nohut tarlası örgü modeli kullanılarak yapılan kışlık ürünler sizleri soğuktan ciddi anlamda koruyacaktır. Tabi ki her güzelin bir zorluğu vardır. Yani bu örgü modelini yapmak birçoğunuzun zorlanmasına neden olacaktır fakat modelin yapımını öğrendikten sonra nohut tarlası örgü modeli severek yaptığınız bir örgü modeli haline gelecektir. Bu yüzden sizlere nohut tarlası örgü modeli yapılışı video anlatımla sunuluyor.

Bu örgü modeli yeni bir örgü modeli olduğu için Türkçe anlatıma ulaşamadık. Bu yüzden sizlere yabancı dilde hazırlanan bir video anlatımı sunacağız. Nohut tarlası örgü modeli yapılışı ile alakalı gerekli bilgileri aldıktan sonra bu örgü modelini özellikle bebek örgülerinde deneyin. Kazakları, hırkaları, atkıları ve yelekleri yaparken bu örgü modelini kullanabilirsiniz.

Nohut tarlası örgüsü nasıl yapılır ?

Nohut tarlası örgü modeli yapılışı ayrıca şişle yapıldığı için örgü kısa süre içerisinde bitiyor. Bu da fazla vaktinizi kaybetmeden birçok örgü ürünü yapabileceğiniz anlamına geliyor. Bu örgü modelini yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şey ipliklerin kaliteli olmasıdır. Bebek örgülerinde bu modeli kullanacaksanız pamuk oranı yüksek olan iplikleri tercih etmeye çalışın. Bu modelde sadece tek renk iplik kullanılıyor. Beyaz, siyah, kırmızı ve pembe renkli ipler modelin üzerinde yer alan nohut desenlerinin en iyi göründüğü renklerdir. Ayrıca bu modelde sarı renkteki ipliklerin de başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

nohut tarlası örneği

Nohut tarlası örgü modeli yapılışı hakkında bilgi almadan önce gerekli olan malzemelerinizi hazırlayın. Bu örgü modelini yaparken 3 numara şiş ve orta kalınlıkta ipliklerin olması gerekiyor. Daha kalın iplikleri kullanırsanız model aşırı derecede pot olur ayrıca kalın şişleri kullanacak olursanız modelin üzerinde çok delik olur ve bu da yaptığınız örgü ürünlerin üzerinde deliklerin fazla olmasına neden olacaktır. Amaç soğuktan korunmak olduğu için bu dediklerimize dikkat edin.

Nohut tarlası örneği yapımı

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.