Silikon Ameliyatı

1
41

Silikon implant olarak da bilinen protezler ile göğüsleri küçük olan bayanların göğüslerinin arzu edilen boya ulaşmasını sağlamak üzere gerçekleştirilen operasyon, göğüs büyütme estetiği olarak adlandırılmaktadır.
Tanımdan da anlaşılacağı üzere göğüslerin büyütülmesi, yerleştirilen silikon hammaddeli protezler ile gerçekleştirilmektedir.

Birbirinden ayrık göğüsler silikon ile düzeltilebilir mi?
Göğüsler, eğer birbirinden ayrık durumda ise bu amaca yönelik olarak uygulanmakta olan silikon cebi oluşturma yöntemi ve bu yönteme uygun silikon ile göğüslerin birbirine yakınlaştırılmasının sağlanması mümkün olabilmektedir. Doğuştan çok ayrık göğüsler ise çok büyük silikonla birbirine yaklaştırılabilir. 

Operasyon sonrası hasta, silikonları hissedebilir mi?
Göğüs büyütme de son yıllarda amaç doğal görünümlü sonuç elde etmektir. Eğer kadının göğüs yapısına uygun boyda silikon konursa elle hissedilmesi mümkün değildir.

Silikonun büyüklüğünü kişinin kendisinin belirlemesi mümkün mü?
Daha önce de bahsettiğimiz silikonun yerleştirilmesi  için oluşturulan silikon cebin, bir genişleme kapasitesi bulunmaktadır. Bu cebin sahip olduğu kapasiteden daha büyük bir silikon kullanılması halinde yara izi oluşumu, oluşan bu yara izlerinin açılması, yapay bir görüntü gibi olumsuz durumlar kendini gösterebilir. Silikonun büyüklüğü, hacim ve ağırlık etkisi ile problemlerin ortaya çıkmasına neden olur. Silikon ne kadar büyürse, doku da o kadar incelir ve gerilmeye uğrar. Tüm bunlardan dolayı, en ideali cebi çok fazla zorlamayacak büyüklükte bir silikon kullanmaktır. Ama yinede silikon büyüklüğüne karar verirken birinci etken kişinin isteğidir.

Yeni silikonların eski silikonlardan farkı
Yeni silikonlar, mutlaka sağlamlık testinden geçmektedirler. Bunun yanı sıra, yeni silikonlarda eski silikonlarda kimi zaman rastlanabildiği gibi akma gibi bir durum da söz konusu değildir. Ayrıca bir takım yan etkiler, alerji vs görülmez. Şimdiki silikonlara ömür boyu firma garantisi verilmektedir.

Silikonun sağlık açısından bir zararı olabilir mi?
Günlük yaşamımızda sıklıkla kullanmakta olduğumuz saç spreyi, deodorant, nemlendirici ve daha pek çok ürünün içeriğinde de silikon yer almaktadır. Tüm bunlarla birlikte bütün bilimsel araştırmaların gösterdiği gibi silikonların kanser veya başak bir hastalık ile bir ilgisi söz konusu değildir. Zaten bu konuda otorite kabul edilen FDA bir yazı yayınlayarak meme kanserine sebep olmadığını söylemiştir.

Göğüs estetiğinde uygulanmakta olan silikonların çeşitli versiyonları bulunmaktadır. Bunlar;

Yuvarlak silikon : Üst kutup dolgunluğu isteyen bayanlar için son derece ideal bir silikon tipidir. Üst ve alt yapısı normal bir hacme sahiptir. Dolgulu sütyenlerden bıkan ve dekolte seven bayanlar için idealdir.

Damla silikon: Anatomik silikon olarak da bilinir ve memenin doğal yapısına en yakın silikon tipidir. Üst tarafı daha ince alt tarafı daha dolgundur.

1 YORUM

  1. Yıllardır güzelliğini ve çekiciliğini korumak için, büst yatak kullanın. Meme Bust Size bir krem ​​mevcut Pueraria Mirifica olduğunu. Bu dişi hormonu estrojen yapısal olarak benzer, güçlü bir maddedir. göğsüne sayesinde doğal ve güvenli bir şekilde büyüyor. Sonuç olarak, bu güzel bir kadın, uzun boylu ve iri büst sahibi olur. Ama krem ​​Bust Size uygulamak önemlidir, o sadece bir olumlu sonuç memnuniyet duyar. Genellikle paket üzerinde doğrudan yazılı ayrıntılı talimatlar. Banyo veya duş sonrasında kullanın: Bu doğru uygulanmalıdır nasıl. sadece cilt daha sonra ikinci meme ile de tüm eylem yapmak için küçük bir göğüs masaj yapmak çekene kadar bir gün, sabah ve akşam masaj hareketleri bekleyin ışık kullanılarak bir meme alanda uygulayın en az 2 kez krem ​​Göğüs yatak uygulamak temizlemek için başvuruda sonu her iki memenin yumuşak bir masaj hafifçe düzgün ise avuç içi yapmak için tavsiye edilir

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.