Timsah sırtı örgü

0
1089
timsah sırtı örgü modeli

Örgüler de yer alan desenlere isim verebilmek için genellikle doğada yer alan canlı ve cansız varlıklar ele alınmaktadır. Bugün sizlere anlatacağımız timsah sırtı örgü modelinde yer alan desenler bir timsahın sırtını andırdığından dolayı bu örgü modeline timsah sırtı örgü modeli denilmiştir. Genellikle bu örgü modeli bebek örgü ürünlerinde kullanılmaktadır. Tek renk iplik kullanılarak yapılan timsah sırtı örgü modeli yapılışı pek fazla kişi tarafından bilinmediği için bu örgü modelinin nasıl yapıldığını Türkçe videolu anlatımlı olarak sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Timsah sırtı nedir ?

Timsah sırtı örgü modeli tek ilmek üzerine kurulmuş olan bir örgü modelidir. Herhangi bir ip rengi değişimi olmadığı için bu örgü modeline bir defa başladığınızda örgüyü tamamlayana kadar sürekli olarak aynı şeyleri yapacaksınız. Bu sizin sıkılmanıza neden olabilir ancak örgünün hızlı bir şekilde ilerlemesi bir süre sonra timsah sırtı örgü modelinden keyif almanızı sağlayacaktır.

Timsah sırtı örgü ile bebek yeleği nasıl yapılır ?

Timsah sırtı örgü modeli şişle yapılmaktadır. Bu örgü modelini yaparken orta kalınlıkta iplikleri ve orta kalınlıkta şişleri kullanmanız gerekmektedir. Modelde sürekli aynı uygulamalar tekrarlandığı için sadece bir desenin nasıl yapıldığını anladığınız zaman örgüyü anlamış olacaksınız. Bu özelliğinden dolayı timsah sırtı örgü modeli kolay örgü modelleri sınıfında bulunmaktadır. Her ne kadar bu örgü modelini yaparken tek renkte iplik kullanılsa da bu örgü modelinde birden fazla renkteki iplikleri de kullanabilirsiniz. Çevremde bulunan bazı bayanlar timsah sırtı örgü modelini yaparken birden fazla renkte iplikleri kullandı ve gerçekten de güzel sonuçlar ortaya çıktı. Özellikle kazak yaparken birden fazla renkteki iplikleri kullanılarak bu örgü modelini denemeye çalışın.

timsah sırtı örgü modeli

Bu örgü modeli çok yeni bir örgü modeli olduğu için çok az sayıda kişide bulunan bir örgü modelidir. Herkeste olan şeyleri benim gibi sevmiyorsanız timsah sırtı örgü modeli aşırı derecede yayılmaya başlamadan önce bu örgü modelini kullanarak bir şeyler örmenizi tavsiye ederim. Biran önce bu örgü modelini kullanarak bir şeyler örmek istiyorum diyorsanız gelin ilgili örgü modelinin nasıl yapıldığını öğrenelim.

Timsah sırtı örneği

Aşağıdaki video ‘da timsah sırtı yani krokodil örgü örneği ve nasıl yapıldığına dair detaylı anlatım bulabilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki İçerikNohut tarlası örgüsü
Sonraki İçerikTokat keşkeği

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.