Türkan Şoray kirpiği örneği

0
1229
Türkan Şoray kirpiği örneği

Son zamanlarda bazı şal modellerinde kullanılan Türkan Şoray kirpiği örgü modeli tığla yapılan örgülerdendir. Tığ işi Türkan Şoray kirpiği ileri düzey örgüler içerisinde yer aldığı için çok az sayıda bayan tarafından yapılan bir örgü modelidir. Hal böyle olunca bu örgü tekniği kullanılarak yapılan örgü ürünler birçok modele göre daha fazla ilgi görmektedir. Sizler de bu örgü modelinin nasıl yapıldığını arıyorsanız büyük ihtimalle şal yapmak istiyorsunuz. Her ne kadar şal yapımı ile özdeşleştirilse de bu örgü modeli daha farklı örgü ürünlerde de kullanılabilir. Mesela kazak, yelek ya da hırka yaparken de bu örgü modelini kullanabilirsiniz.

Türkan Şoray kirpiği örneği gibi üst düzey bilgi gerektiren örgü modellerini anlatan çok az sayıda kişi bulunmaktadır. Bu tarz örgü modellerinin anlatımının yapılmamasındaki en büyük neden modelin şüphesiz yayılmasının istemiyor olmasıdır. Bizde bu tarz modellerinin yayılmasını göze alarak sizlere elimizden geldiğince birçok kişi tarafından aşırı derecede zor örgüler arasında kabul edilen örgü modellerinin nasıl yapıldığını anlatmaya devam edeceğiz. Bu sayede örgü dünyasına ciddi anlamda katkılarımızın olacağını düşünüyoruz.

Bu örgü modelline Türkan Şoray kirpiği örneği edilmesindeki tek neden örgü modelinin üzerinde yer alan desenlerdir. Desenlere dikkatli bir şekilde bakacak olursanız gerçekten de büyük boyutlarda olan bir kirpiği andırdığını görebilirsiniz. Modele isminin verilmesinde ki temel sebep de budur. Bazı kişiler bu modele Zeki Müren kirpiği örgü modeli de demektedir ancak modelin gerçek ismini Türkan Şoray kirpiği örneği olduğunu belirtmek isteriz. Sizler de bu örgü modelinin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız sayfanın devamında yer alan video anlatımı inceleyebilirsiniz.

Tığ işi Türkan Şoray kirpiği örgü modeli

Türkan Şoray kirpiği örneği

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.